BEAT-OUT - Vláďa Žák

Vláďa Žák
:: doprovodná kytara, harmonika, zpěv ::

Vláďa Žák

Narozen: 23.1.1957

K jeho oblibě patří:

Nástroj: FENDER Stratocaster a Telecaster

Aparát: PEAVEY - Delta blues 210

Jídlo: kotlety na houbách s knedlíkem

Pití: Tatratea, Metaxa, Jägermeister

Písnička: My Chemical Romance - I Don´t Love You

Kapela: Pink Floyd, U2, Green Day, My Chemical Romance


Dá se říci, že je Vláďa zakladatelem této kapely Beat-out. Stalo se tak v červnu 2010, po více jak 13 letech hraní v kapele Na moll. Na stránky této zaniklé kapely se můžete podívat ZDE a také ZDE. Nehrát, to se prostě nedá. Zní to jako fráze, ale po tolika letech se hraní stává drogou.
Je velký fanoušek a sběratel československých elektrofonických kytar. Stránky o historii těchto kytar zn. JOLANA si můžete prohlédnout ZDE. Největším koníčkem Vládi je však aktivní muzika.
Krátky "hudební životopis" následuje:
Zájem o hudbu v měm začal "pěstovat" bratr Franta tím, že po jeho návratu z vojny v roce 1964 (to bylo Vláďovi 7 let) se díky němu ocitl ve víru tehdy nastupujícího rokenrolu a bigbítu. Stal se němým svědkem chytání rozhlasové stanice LUXEMBOURG na lampovém rádiu TESLA HYMNUS a nahrávání největších "kusů" na páskový magnetofon TESLA SONET B3. Zmíněné rádio bylo v jejich rodině rozhodující i v tom, že sloužilo, jako zesilovač pro bratrovu elektrofonickou kytaru JOLANA Marina, která byla bratrova první po jeho návratu z vojny. A tak vlastně i Vláďa absolvoval první krůčky s "elektrikou".
Dalšími "učiteli" hudby byli rodiče. Většinu svého volného času v mládí trávil s rodiči na chatě v Senohrabech u Sázavy, kam rodiče jezdili již od roku 1931 se svou trampskou osadou VALONA. A právě tam se mu dostávalo "trampského vzdělání". V rodině Vláďi má dodnes tramping a trampské písně tradici (strýc Josef Žák zpíval od 50. až do poloviny 80. let 20. století v legendární trampské pěvecké skupině SETLEŘI. Na stránky této zaniklé skupiny se můžete podívat ZDE). To se projevilo koncem 70. let tím, že začal hrát a zpívat v country & westernové skupině FUNEBRÁCI. Na stránky této zaniklé kapely se můžete podívat ZDE.
Zlom nastal po jeho odchodu na vojnu v roce 1981. Tam založil a hrál ve své první bigbítové kapele a protože bratr byl v tomto jeho vzorem, "půjčil" si od něj název jeho kapely VETERÁNI (v té době již tato bratrova kapela nehrála). Na krk si zavěsil JOLANU Tornádo a pak začal vzpomínat na 60. léta. To, co do něj bratr nalil v dětství (první zahraná písnička na kyratu byla v 10 letech "Dům u vycházejícího slunce") to nyní zůročil. Druhou jeho bigbítovou kapelou ve které začal hrát v roce 1996 se jmenovala NA MOLL. Ta, jak je již zmíněno, ukončila svou činnost. Jak se však říká: "Do třetice všeho dobrého". No a je tu BEAT-OUT!

e-mail: beat-out@seznam.cz                         © 2010 Beat-out                                         mobil: 604 185 375